CHEMYA ® SU VE KİMYA TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

 

Sanayide Klordioksit Kullanımı

Sanayide Klordioksit Kullanımı

CHEMYA® Klordioksit, canlı hücrelerde bulunan taşıyıcı proteinleri bir daha oluşmamak üzere yok ederek sudaki mikroorganizmaları öldürür. CHEMYA® Klordioksit, yüksek redoks potansiyelinden (suyun indirgenme-yükseltgenme yeteneği) dolayı diğer böcek öldürücülerle karşılaştırıldığında virüs, bakteri, mantar ve tek hücreli gibi mikroorganizmaları ve bulaşıcı canlıları dezenfekte etmede çok daha etkilidir , bu yüzden sanayide klordioksit kullanımı önemlidir..

Klor gibi maddelerle karşılaştırıldığında oksitlenme potansiyeli çok daha yüksek olduğundan az miktarda kimyasala ihtiyaç duyulur. Legionella gibi klora dayanıklı mikroorganizmalar klordioksit yöntemiyle tamamen yok edilebilir. Diğer dezenfektanlar ile karşılaştırıldığında CHEMYA® Klordioksit in en önemli avantajı biyofilm üzerindeki etkisidir. Biyofilmi düşük dozlarda yavaş yavaş ayrıştırır. 1 ppm yoğunluğundaki CHEMYA® Klordioksit biyofilmdeki hemen hemen tüm Legionella bakterilerini 18 saat içinde yok edecektir. 1,5 ppm yoğunluğunda CHEMYA® Klordioksit kullanımıyla aynı süre içinde biyofilmde önemli bir daralma elde edilebilir.

Ayrıca CHEMYA® Klordioksit dezenfeksiyon işlevi pH değerinden neredeyse hiç etkilenmez. Böylece CHEMYA® Klordioksit, alkali bulunan ortamlarda da hiçbir sorun çıkmadan kullanılabilir.

Sanayide Klordioksitin Avantajları

  • Korozif Değildir
  • Hızlı ve yüksek etki sağlar
  • Lejyonlerlere karşı kesin çözüm sağlar
  • Bakım maliyetlerini düşürür
  • Biyofilm tabakasını yok eder
  • Sisteminizde %40’a varan enerji tasarrufu sağlar
Uygulama Alanı Uygulama Şekli Uygulama Süresi Uygulama Dozu
Kullanım Suyu Lejyonerlere Karşı Dozaj Pompası İle  Sürekli 1000 Litre suya 140 ml Chemya Klordioksit
Su hatlarının biyofilm tabakasından arınması Şok Dozajlama 1 saat 1000 Litre suya 1 litre  Chemya Klordioksit

← Geri